NEW GREEN DEAL first, America shall wait
Co mają wspólnego ze sobą Frans Timmermans i Joe Biden mimo różnicy wagi politycznej? Odkryłem przynajmniej trzy cechy; Najbardziej rzuca się w oczy zielone czy klimatyczne szaleństwo. Mniej widoczna i nie dla wszystkich oczywista jest gra w drużynie Putina. A już całkiem ukryte jest działanie na rzecz wielkich korporacji. Za kilkanaście lat połączy ich wspólna ocena jako największych szkodników w dziejach ludzkości. Amerykanie powoli odkrywają istotę działań obecnego prezydenta. Poniżej przedstawiam wnioski z pilnego śledzenia amerykańskich mediów przez kilka dni mijającego tygodnia. Ale dla przypomnienia hasło wyborcze Bidena brzmiało „Build Back Better” czyli „Odbudujmy lepsze”. Jakiś spin doktor musiał się sporo natrudzić, żeby wymyślić takie hasło. Jak to „lepsze” wygląda obecnie w oczach Amerykanów zobaczmy na wynikach badania opinii publicznej. Zamieszczam dane prezentowane przez najbardziej przychylną Bidenowi stację telewizyjną CNN, żeby nie być pomówionym o stronniczość. Rozpoczynając urzędowanie podpisał kilkadziesiąt decyzji i aktów prawnych. Można wyróżnić dwa nurty tych decyzji: drukowanie i rozdawanie na niewyobrażalną skalę pieniędzy i wprowadzenie Nowego Zielonego Ładu, który Republikanie nazywają socjalistycznym. Ma to niby nawiązywać do Nowego Ładu Roosevelta, który był programem pozytywnym, bo zlikwidował nędzę w Ameryce. Oczywiście Biden podjął również działania ściśle polityczne, jak na przykład reset relacji z Unią Europejską i Rosją, znalazła się też tam agenda genderowa, ale o tym przy innej okazji. Po dziewieciu miesiącach urzędowania Bidena skutki tych działań są już widoczne. Inflacja przekroczyła pięć procent i jest najwyższa od trzydziestu lat.

Cena gazu skoczyła o 112%, ropy naftowej o 56% a to z powodu uczynienia z nich (fossil fuels) przez Bidena głównymi wrogami Ameryki i Świata. Ameryka ma w dalszym ciągu największe zasoby gazu i ropy naftowej na świecie, ale gazu z Alaski nie wolno sprowadzać – zablokował budowę gazociągu a gaz łupkowy jest największym wrogiem. O ile w Europie można obwiniać jakichś dostawców zewnętrznych to tu nie ma czynników zewnętrznych w Ameryce sprawcą jest prezydent i jego zideologizowane zaplecze polityczne – partia demokratów. New green deal czyli zielony ład, rzeczywiście obala stary ład gospodarczy, niszczy stabilność systemu gospodarczego, wprowadza potężny impuls inflacyjny i jest bardzo kosztowny trzeba go czymś sfinansować, stąd szukanie pieniędzy i zamiar wprowadzenia nowego podatku. Z prowadzonych prac jasno wynika, że ofiarą padnie klasa średnia i każde zakupy powyżej sześciuset dolarów będą obciążane nie tylko nowym podatkiem, ale nie będą mogły być realizowane gotówką. Republikanie mówią, że Demokraci będą chcieli przy tym kontrolować „każdy aspekt życia obywateli”. Zamieszczam tabelkę pokazującą wzrost cen żywności i różnych dóbr konsumpcyjnych. Te dane są publikowane w różnych mediach. Największym kuriozum są tłumaczenia rzeczniczki Białego Domu, że wzrosty cen nie mają nic wspólnego z działaniami administracji Bidena. Biden zrobił coś jeszcze bardziej karygodnego naruszył dumę Amerykanów poprzez chaotyczne wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu pozostawiając sprzęt wojskowy terrorystom a obecnie dodatkowo wyszło, że nie zostało ewakuowanych około pięciuset Amerykanów i rząd amerykański nie podejmuje żadnych kroków, żeby ich wywieźć. To jest straszny wyłom w dotychczasowej polityce wobec swoich obywateli, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Amerykanin nie może liczyć na swoje państwo.
Z Bidenem jest jeszcze jeden kłopot. Sprawia wrażenie jakby nie panował nad niczym, ma trudności z koncentracją i widoczna jest postępująca demencja. W rzadkich wystąpieniach publicznych często gubi wątek i nie pamięta nazwisk swoich współpracowników. Czy nie przypomina on czasem pewnego przywódcy sowieckiego Breżniewa na parę lat przed upadkiem sowieckiego imperium?
Dokonania Bidena, realizowanie samobójczej dla Ameryki agendy a raczej brak osiągnięć przełożyły się na bardzo niskie notowania w społeczeństwie. I tak
na pytanie:
czy akceptujesz pracę Bidena 38% odpowiedziało tak 53% – nie
czy Biden jest uczciwy 44% odpowiedziało tak 50% nie
czy dobrze zarządza gospodarką 39% odpowiedziało tak 55% nie
czy administracja Bidena jest kompetentna 42% odpowiedziało tak 55% nie
Na wprowadzenie do postu zamieszczam obrazek „zielonego ludzika, który skradł Amerykanom Boże Narodzenie.
Dla osób znających angielski polecam codzienne dziesięciominutówki Tucker Calsona w Fox News i podobne Hannity też w Fox News. Koniecznie trzeba obejrzeć wywiad Tuckera z Orbanem, którego Biden nazwał „thug” czyli bandyta.

Dodaj komentarz